Гравилат: посадка і догляд у відкритому грунті, полив, зимівля. Види і сорти гравілату з фото

Відомо більше 50 видів гравілату, які ростуть в холодній і помірній зоні нашої планети. У Росії росте 7 видів цього роду. Гравилат набув значного поширення на Кавказі, в Сибіру.Гравилат

Гравілат річковий зустрічається в Росії в лісовій зоні повсюдно (частіше на північ), на Кавказі і Сибіру; в лісах можна побачити і гравілат: Алеппський - в Сибіру, ​​і на Далекому Сході; крупнолистний - в Санкт-Петербурзі; гравілат Фори - на Сахаліні і Камчатці.Гравилат

Гравилат багаторічна рослина, у якого прямі стебла. Листя лировидно-пір'яста, зібрана в розетку, стеблевая - трійчастого. Квітки гравілату поодинокі або ж зібрані в волотисте суцвіття.

Гравилат гібридний

Під даним назвою з'єднані форми і сорти гравілату гібридного походження, отримані в результаті схрещування гравілату яскраво-червоного і чилійського.

Популярні сорти:

' Гладіс Перрі ' - червоні квітки;

' Принцеса Юліана ' - оранжево-жовті квітки;

' Фаєр Опал ' - оранжево-червоні квітки;Гравилат

Гравилат гірський

Батьківщиною є гори Європи.

Багаторічник, з цветоносами 30 см заввишки. Листя гравілату гірського шорстка, зморшкувата. Квітки жовті, чашоподібні, 2,5 см діаметром. Цвіте в червні. Гравилат гірський потребує сонячному місцезнаходження. Зимостійкий.

Гравилат пріручейний

Родина - Кавказ, європейська частина Росії, Східний Сибір, Західний Сибір, Мала Азія.

Багаторічник 70 см у висоту, з товстим кореневищем. Стебла гравілату пріручейного прямі, червоно-бурі. Цвіте рослина в травні. З червоною чашечки трохи визирають рожево-кремові пелюстки і тичинки з маточки. Після цвітіння гравілату пріручейного залишаються лише одні маточки, розгортає на прямий ніжці. Листя прикоренева, пір'яста, з великої округлої часткою.Гравилат

Гравилат пріручейний розмножується тільки насінням. Квітки дуже багаті нектаром, і їх добре запилюють комахи, дуже рідко відзначається самозапилення.

Плоди цього гравілату дозрівають в липні, вони з гачкуватим довгим носиком, вкриті густими волосками, з легкістю прикріплюються до вовни тварин, таким собі способом поширюються на великі відстані. У природних умовах насіння здатні проростати в рік дозрівання, але масове проростання відзначається на наступний рік навесні.Гравилат

У перший період вегетації формується розетка округлої листя. Молоді рослини гравілату зимують із зеленою розеткою, а потім перезимували листя відмирає і формується розетка з великих листя.

До осені ліровидний листя, що розгорнулася навесні, відмирає, з'являється нова листя з простою платівкою, що зимує під сніговим покривом.

Сама рослина заурядно і настирливо, має сенс купувати лише такі сорти:

« Album » - білими квітки,

« Lionel Сохнув » - жовті квіти.

Гравилат росса

Батьківщиною вважається Північна Америка, де поширений в арктичній тундрі, а також серед каменів на луках.

Багаторічна рослина, що утворить щільні групи 30 см шириною. Цвіте гравілат роса влітку. Добре росте на дренированной грунті. Зимостійкий.

Гравилат тріфлорум

Родина гравілату тріфлорума Північна Америка, де росте в сирих місцях.

Багаторічник, який утворює групи 30 см заввишки. Гравилат тріфлорум цвіте влітку жовто-червоними або жовто-пурпуровими квітками. Зимостійкий.Гравилат

Гравилат чилійський

Батьківщиною є Південна Америка (Чилі).

Гравилат чилійський 60 см у висоту. Листя в прикореневій розетці. У гравілату чилійського червоні квітки. Цвітіння припадає на червень близько 50 днів.Гравилат

Популярні сорти з махровими квітками:

' Містер Дж. Бредішоу ' - рослина 60 см у висоту, махрові квітки, помаранчеві, цвіте в липні близько місяця;

' Леді Штратеден ' - жовті квіти;

' Гольдбол ' - жовті квіти;

' Файерболов ' - рослина 50 см заввишки, махрові квітки, помаранчеві, цвітіння триває близько 50 днів.Гравилат

Гравилат яскраво-червоний

Родина - Балкани, Кавказ, Греція, Мала Азія.

Багаторічна рослина. Стебла опушені, прямі. Стеблевая листя трироздільна. Квітки яскраво-червоні, великі, зібрані в малоцветковое суцвіття. Цвітіння гравілату яскраво-червоного доводиться на кінець травня 40 днів. Існує сорт ' Борізін ', квітучий в червні і до вересня. Зимостійкий.

Догляд за гравілатом

Місцезнаходження гравілату

Светолюбив, але переносить і невелике затінення.

Грунт для гравілату

До грунту рослина невимоглива, але погано розвивається на закислення і сирих грунтах.

Полив і зимівля

Любить полив. Махрові форми потрібно на зиму вкривати листям.Гравилат

розмноження гравілату

Діленням куща і насінням. Кущі ділити необхідно навесні або восени. Насіння сіють восени або навесні відразу у відкритий грунт або ж в теплицю. На постійне місце молоді саджанці гравілату висаджують в червні або навесні наступного року.

Використання гравілату

Красивий в змішаних посадках, бордюрах. Гравилат використовують для оформлення водойми.

партнери гравілату

Ефектно виглядає з півоніями, флоксами, гвоздиками, дзвіночками.