Арабіс. Види і сорти, посадка і догляд. Фото арабиса.

Рід об'єднує більше 100 видів, що виростають від арктичної до тропічної зони Європи і Південної Америки. Багаторічні або однорічні рослини з сланкими, а також вкорінюються стеблами.

Листя арабиса цілісна, густо опушена. У арабиса квітки рожеві, білі, жовтуваті або лілові 1,5 см діаметром, махрові або прості, в маленьких гроноподібних суцвіттях.

Арабіс

Види і сорти

Найпоширеніші в культурі види:

Арабіс альпійський

зустрічається на Далекому Сході, Полярному Уралі, в Північній Скандинавії, в Північній Америці, Західній Європі.

Арабіс альпійський

Багаторічник 30 см заввишки. У арабиса альпійського генеративні пагони висхідні, а вегетативні - гіллясті, притиснуті до ґрунту, утворюють подушкоподібні куртини, які на зимовий період не відмирають.

Арабіс альпійський

Прикоренева листя арабиса альпійського овальна, а стеблевая - сердцевидно-стріловидна, сіра. Квітки рожеві, білі, пахучі. Цвітіння припадає на кінець квітня і триває близько 25 днів.

Має махрову різновид, майже ні чим не відрізняється від вихідної форми, однак суцвіття набагато більшими. Квітки 2 см діаметром. Цвіте ця різновид в травні.

Арабіс кавказький

Деякі ботаніки арабис кавказький розглядають, як різновид альпійського.

Виростає в Криму, і в Малій Азії.

Арабіс кавказький

Багаторічник, що досягає 30 см заввишки під час свого цвітіння. Вилягаючі пагони з легкістю вкорінюються.

Листя довгасті, сіро-зелені, невеликі, крупнозубчатие по краю. У теплі зими листя вегетативних пагонів арабиса кавказького зимує.

Арабіс кавказький

Квітки білосніжні, зібрані вони в гроновидні суцвіття. Рясно цвіте з початку червня близько місяця.

Має форми і сорти. Наприклад: 'Шнеехаубе' - з білими квітками; 'Rosabella' з рожевими квітами.

Арабіс проломніковий

Батьківщиною є гори Туреччини.

Підвушковидна багаторічна рослина до 10 см заввишки. Листя овальна з гострим кінцем. Квітки білі з'являються влітку. Потребує відкритому місці в ущелинах каменів. Грунт воліє бідну, суху.

Арабіс проломніковий

На зиму потребує сухому укритті. Насіння сіють навесні. Рослина ділять восени, а живцями розмножують влітку.

Арабіс реснітчатолістний

Батьківщиною вважаються гори Каліфорнії.

Арабіс реснітчатолістний

Багаторічник 8 см заввишки. Листя цього арабиса сіро-зелені, а квітки рожеві. У культурі, поширені сорти. 'Fruhlingszauber' - з невеликими листочками і рожевими квітками; 'Rote Sensation' - з рожевими квітками, більш подовженою листям.

Арабіс Фердинанда Кобургского "Варієгата"

Зростає в Болгарії.

Арабіс Фердинанда Кобургского

Багаторічна напіввічнозелений рослина 5 см заввишки і кущиком 30 см діаметром. Цінується за пишне цвітіння, квітки білі. До всього має зелено-білим оздобленням листя. Зустрічаються форми і з рожевим облямівкою. Любить бідну, дренированную, але не надто сухий грунт. Віддає перевагу легку півтінь.

Місцезнаходження арабиса

Вимагає сонячних, відкритих місць, також зростає і в невеликій тіні, проте на сонці арабис виходить більш компактним, швидко розростається, і багатше цвіте.

Арабіс

Грунт для арабиса

Віддає перевагу піщаним, пухкої, правильно обробленої грунті.

Догляд за Арабіс

У Росії в середній смузі вимагають невеликого укриття. Доглядати слід також як і за всіма багаторічними квітами. Велика увага треба звертати на прополку бур'янів. Ця культура швидко розростається і заглушає поруч зростаючі рослини, тому треба вкорочувати пагони, а це поліпшить цвітіння на наступний рік.

Арабіс

розмноження арабиса

Насінням, махрові форми - живцями, а також діленням куща. Насіння сіють навесні або в зиму, сіянці зацвітуть на другий рік. Посадку здійснюють навесні або восени, залишаючи відстань між екземплярами 30 см.

Черенкуют арабис на початку червня. Укорінення настає через кілька тижнів. У відкритий грунт живці садять у вересні.

Арабіс

Використання арабиса

У бордюрах, міксбордерах, в альпінаріях.

партнери арабиса

Дуже гарний поруч з тюльпанами.

Арабіс