Вейгела: посадка і догляд у відкритому грунті. Види і сорти вейгели, фото

Рід вейгела представлений 15 видами, зростаючими в Східній Азії.

Вейгела є дуже Красивоцветущие листопадним чагарником, схильним до повторного цвітіння, з великими близько 5 см квітами, що мають трубчасто-дзвонові або ж лійчастого, двогубий віночок, кремовою, білої і різних відтінків рожевого або червоного забарвлення, що змінюється під час цвітіння.

Квітки вейгели поодинокі, але, як правило, найчастіше зібрані в суцвіття, розташовані на верхівках коротких пагонів.

вейгела

Велика декоративність вейгели, легкість розмноження і догляду, здавна зацікавили квітникарів, яким відомі близько 5-7 видів і 10 сортів.

Вейгела світлолюбна, гарного розвитку досягає на відкритих, освітлених місцях. Окремі види можуть виносити невелике затінення. Квітки і її листя досить легко пошкоджуються вітром, тому її садити потрібно в захищених місцях. У тіні вейгела слабо цвіте.

Вейгели можна садити з іншими чагарниками, наприклад, низькими барбарисами, кизильник, спірея аргута і Вангутта, калиною 'Бульденеж', японської айвою, а також серед хвойніков - кипарисовиков, ялівців. Поодинокі екземпляри вейгели дуже ефектні.

Види і сорти вейгели

вейгела

вейгела квітуча

Зростає в Японії, Примор'я і Північному Китаї.

Чагарник 3 м заввишки. Молоденькі пагони вейгели квітучої з двома рядами волосків. Однорічні ж пагони червоно-бурі, потім сірі. Листя короткочерешчатие, еліптичні, на вершині загострені, пилчасті, голі зверху, знизу повстяні-опушені або опушені по жилах. Квітки в 4-квіткових суцвіттях на коротеньких бічних пагонах, рясні, яскраво-рожеві. Починає цвісти в травні на початку червня. Цвітіння близько 20 днів.

Вейгела квітуча може рости на сонці, в півтіні, але у форм листя в півтіні зеленіє. В умовах Підмосков'я НЕ зимостойка. Однак вейгела квітуча швидко відновлює свою крону, перетворюючись в компактний кущ, який встигає зацвісти найчастіше в другій половині літа. Любить вологі, родючі і слабокислі грунту. Не переносить застою води. Швидко зростає. При сильну засуху потребує поливу. Барвиста під час цвітіння. Використовується в групових, одиночних і опушечной посадках.

Садові форми вейгели квітучої:

Вейгела квітуча 'Пурпуреа' ( 'Рurрurеа') - чагарник 1,5 м у висоту. Листя коричнево-червоні, еліптичні, довжиною 8 см. Квітки вейгели 'Пурпуреа' темно-рожеві з жовтуватою серединкою.вейгела

Цвіте вона в червні. Росте досить повільно. Зимує вейгела 'Пурпуреа' з укриттям.

Вейгела квітуча 'Варієгата' ( 'Variegata') - морозостійка форма з дрібними листочками. Довжина листа близько 5 см. Висота куща близько 2,5 м.вейгела

Квітки 3 см в діаметрі, рожеві, зібрані в кисті, у підстави з маленькими листочками.

Вейгела квітуча 'Нана Варієгата' ( 'Nana Variegata') - низенький чагарник 1 м заввишки, на листках з жовтою облямівкою. Квітки вейгели 'Нана Варієгата' середніх розмірів, 2,5 см завдовжки, малинові або біло-рожеві, зібрані по 4 штуки. Зростає вейгела 'Нана Варієгата' повільно.вейгела

Рекомендують для кам'янистих садів.

вейгела гібридна

Вейгела гібридна має витончену розкидисту крону, ще й пишне цвітіння. Кущ 1,5 м висотою. Він дуже гарний в період цвітіння. Квітки вейгели гібридної трубчасто-воронковід-ні, зібрані в пухке суцвіття. Розпускаються вони на молодих облиствених пагонах.

Бувають пурпуровими, рожевими, рожево-фіолетовими, білими і фіолетово-карміновими різних відтінків, володіють прекрасним ароматом.

Під цією назвою з'єднані кілька гібридних форм, що відрізняються забарвленням квіток і листя. Отримано вони схрещуванням між видами вейгел: садової, квітучої, корейської та обільноцветущей. У культурі гібридні форми вейгели використовуються частіше, ніж чим дикорослі види.

Серед любителів в Росії користуються популярністю такі сорти вейгели:

Вейгела 'Брістоль Рубі' ( 'Bristol Ruby') - чагарник 3 м заввишки. Листя вейгели 'Брістоль Рубі' яскраво-зелені, 10 см завдовжки.вейгела

По краях квітки рубіново-червоні, часом з оранжево-червоною серединкою. Цвіте вейгела ' Брістоль Рубі ' в червні, росте швидко.

Вейгела 'єва Ратко' ( 'Eva Rathke') - є гібридом між вейгелой корейської та вейгелой обільноцветущей. Невисокий компактний, кущ 1 м заввишки. Листя вейгели'Ева Ратко 'еліптичні, яскраво-зелені, загострені, 10 см завдовжки.вейгела

Квітки трубчасті, червоно-кармінові, блискучі, усередині світліше. Цвіте вейгела ' Єва Ратко ' в червні, зростає помірно швидко.

Вейгела 'Розеа' ( 'Rosea') - кущ висотою 1,5 м, з розкидистою кроною. У вейгели 'Розеа' дуже великі квіти з колосовидним відгином, рожеві, трохи рясніють білим.вейгела

Восени листя строкато-червоні. Вейгела ' Розеа ' зимує краще всіх вищеназваних, їй потрібна невелика укриття листом.

вейгела Миддендорфа

Зростає в підліску листяних і хвойних лісів, в Приморському краї в заростях кедровники, на Сахаліні, в Японії, в Північно-Східному Китаї.

Зростає вейгела Миддендорфа поодиноко, групами, утворюючи зарості на пологих зволожених схилах, в верхів'ях ключів, уздовж річок і струмків, по кам'янистих розсипах, в субальпійському поясі по галявинах і узліссях.

Вейгела Миддендорфа - листопадний чагарник, 1,5 м у висоту.

Листя загострені, яйцеподібні або довгасто-подовжені. Квітки вейгели Миддендорфа великі, дзвонові-воронкоподібні, жовті, з помаранчевими крапочками в зіві, в малоквіткових суцвіттях. Цвіте два рази в рік, навесні, восени.вейгела

Завдяки здатності вейгели Миддендорфа цвісти повторно, з серпня до кінця вересня, насіння дозріває в 2 терміни: у вересні і ще в жовтні.

Осіннє забарвлення листя вейгели Миддендорфа проявляється на початку жовтня. Листопад в середній смузі розтягнутий на весь жовтень. Вейгела Миддендорфа є однією з найперспективніших чагарників для озеленення завдяки витонченому росту, оригінальним квіткам і пропорційної кроні.

Вейгелу Миддендорфа рекомендують як для групових, так і одиночних посадок.

вейгела рання

Зростає в одиночних посадках або невеликими групами по узліссях півдня Уссурійського краю і кам'янистих схилах, в Китаї, Північній Кореї.

Вейгела рання є розлогим, густообліственнимі чагарником до 2 м заввишки. Її кора сіра, на гілках світло-бура, її молоді втечі червонуваті.

Листя цього виду вейгели еліптичні або довгасто-яйцевидні, коротко загострені або гострі, пильчато-зубчасті по краю і з обох сторін опушені.

Навесні, а також влітку листя яскраво-зелені, восени - буро-жовті. Квітки вейгели ранньої по 3 на поникающих квітконосах, опушені, яскраво-рожеві; цвіте 30 днів. Осіннє забарвлення листя вейгели ранньої помітна в кінці вересня.вейгела

У середній смузі Росії вейгела рання стала самим декоративним представником даного роду, завдяки рясному, тривалому цвітінню, світло-фіолетово-червоним квіткам. Взимку може підмерзати, потребує укриття.

До грунтів вейгела рання невимоглива, легко переносить пересадку. Краще свего розвивається на сонячних місцях. Висаджують поодиноко. Вейгела рання дуже красива в живих нестриженого огорожах.