Ампельна петунія: посадка і догляд, сорти, фото.

Популярність петунії обумовлена ​​винятковими декоративними якостями, великою різноманітністю сортів, а також гібридів, простотою в вирощуванні і стійкістю до шкідників.

Великий інтерес викликають у садівників ампельні петунії. До ампельним петунія відносяться каскадні петунії та сурфінії. До різновидів петуній відноситься і Калібрахоа - ампельний вид петунії з маленькими квітками.

ампельна петунія

Ампельна петунія є мрією будь-якого володаря земельної ділянки. Це квіти, які добре себе почувають і в квартирі - на балконі і на лоджії.

Ампельний вид прекрасний тим, що для створення гарної композиції не буде потрібно багато місця. Достатньо лише вазона з відповідною грунтом. Яскраві і витончені розсипи квіток прикрасять будь-який сад і зроблять будь-яку альтанку затишною. Ампельную петунію використовують для зонування земельної ділянки та розстановки акцентів.

ампельна петунія

Сьогодні у продажу є насіння сурфінії, результати вирощування сурфінії з насіння садівників не радують. Займатися їх живцюванням, буде не кожен, цим і зумовлена ​​не маленька ціна на ампельні петунії.

ампельна петунія

Дана робота вимагає певних навичок і створення деяких умов.

Як правило, вирощування ампельної петунії трохи відрізняється від вирощування садової петунії. В цілому успіх залежить від догляду, і від насіння. Купуйте якісний матеріал.

ампельна петунія

сорти

Найкращими сортами ампельної петунії визнані: Easy Wave , Fortunia , Wave , Typhoon Wave , Tidal Wave , Ramblin , Tornado . Майже кожен сорт має кілька кольорів, тому вибір є.

ампельна петунія

Якщо ви бажаєте отримати квітучий кущ петунії якомога раніше, то сіяти ампельную петунію потрібно вже в лютому. Щоб визначити, коли сіяти петунію, треба орієнтуватися на те, що від посіву насіння до квітучого куща петунії має пройти 3 місяці. Це означає те, що посіяна на початку лютого ампельна петунія порадує вас красивими квітами вже в травні, посіяне насіння петунії в квітні зацвітуть в липні.

ампельна петунія

Щоб кущ ампельної петунії був пишним, розсада висаджується по 2 рослини в одне кашпо або контейнер. Обсяг горщика для ампельної петунії повинен бути не менше 10 літрів. Роблячи прищіпки, ви сформуєте рясно квітучий і пишний кущик. Великі квітки мають ампельні петунії сорти Typhoon і Tornado.

ампельна петунія

ампельна петунія

ампельна петунія