Куляста хризантема: посадка і догляд, види і сорти, фото

Куляста хризантема виведена не так давно, і за короткий час набула великої популярності. Куляста хризантема відрізняється винятковою декоративністю. Рослина прекрасно себе почуває в відкритому грунті.

куляста хризантема

Сорти і різновиди кулястої хризантеми

В даний час кулясті хризантеми дуже популярні. А кількість їх сортів досягає майже чотирьох тисяч гібридів різних забарвлень, включаючи зелені і сині відтінки. Цвітуть кулясті хризантеми, з серпня і до заморозків.

куляста хризантема

Посадка кулястої хризантеми

Місце для кулястої хризантеми потрібно вибирати освітлене. У тіні рослина може витягнутися і навіть змінити термін цвітіння. Грунт куляста хризантема воліє рихлу і поживну. Крім того, дренаж також зіграє велику роль у розвитку хризантеми.

куляста хризантема

Розмножуються кулясті хризантеми черешками. Висаджувати живці потрібно в ті дні, коли відсутня сонце. Якщо така можливість відсутня, то на пару днів після посадки трохи притените рослина, так, щоб живці та укриття не стикалися.

куляста хризантема

Догляд за кулястої хризантемою

Часто квітникарі рекомендують провести процедуру прищипування живця. Для цього потрібно видалити верхню частину втечі. Прищипування робиться для формування кулястої форми куща. Але є квітникарі, які говорять, що форма закладена в ці хризантеми генетично, і прищипування не обов'язково.

куляста хризантема

Полив кулястої хризантеми

Велику роль в правильному догляді за кулястими хризантемами грає полив. Дотримання цих правил збереже пишність цих хризантем і запобіжить одревеснение молодих пагонів. Влітку хризантемам потрібен частий і помірний полив.

куляста хризантема

Зимівля кулястих хризантем

Після того, як кулясті хризантеми відцвіли, їх стебла необхідно обрізати до 15 см і підготувати хризантему до зимівлі. На півдні хризантеми залишають на зиму в грунті. У середній смузі їх можна вкрити на зиму ялиновим гіллям, покривним матеріалом.куляста хризантема

Якщо зими суворі і безсніжні, на зимівлю хризантеми потрібно викопувати й пересаджувати в горщики, які необхідно зберігати в прохолодному приміщення до весни.

куляста хризантема

Кулясті хризантеми в дизайні

Якщо подивитися на деякі фотографії кулястих хризантем, то ви побачите, що використання їх в ландшафті дуже різноманітно.

куляста хризантема

Ефектно виглядають хризантеми з хвойними. Округлі яскраві форми надають жвавості вічнозеленим рослинам.

куляста хризантема

Кулясту хризантему застосовують в змішаних бордюрах. Ще, ними позначають межі доріжок.

куляста хризантема

Різноманітність забарвлень кулястих хризантем дає експериментувати нам з поєднаннями кольорів. Наприклад, зелений газон буде ідеальним рішенням для білих кулястих хризантем. Також і жовті квіти будуть красиво виглядати на тлі срібної листя елімус благородного або смарагдовою трави.

куляста хризантема

Восени, коли всі рослини вже відцвіли і готуються зимувати, яскраві рабатки, зроблені з хризантем різних кольорів, будуть радувати вас яскравими квітами. Посадіть червоні, рожеві, білі, жовті кольори кулястих хризантем і насолоджуйтеся буйством їх фарб.

куляста хризантема

Кулясті хризантеми чудово підходять для міксбордерів. До того ж, ці яскраві квіти можна зробити центром галявини.

куляста хризантема

Іноді квітникарі вирощують ці хризантеми в якості горщечне квітки. Хризантеми в вазони можуть бути прикрасою будь-якого балкона і тераси.

куляста хризантема