Клопогон: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото з назвами сортів

Циміцифуга або Клопогон

Рід налічує 15 видів, широко поширених в Північній півкулі.клопогон

Рослина з великими стеблами. Листя велика, прикоренева, перисто-роздільне. Квітки клопогона дрібні з незліченними тичинками, зібрані в волотисте суцвіття по кілька штук на стеблі. Добре розвинене кореневище, з великою кількістю коренів. Насіння у рослини дрібні, довгасті.

Клопогон (цимицифуга) гіллясте

Велике, 2 м у висоту, пізно квітуча рослина.клопогон

Популярні сорти клопогона гіллястого:

- Клопогон Атропурпуреа ( Atropurpurea ) - високоросла рослина, яка росте на початку червоно-коричневими листям, потім зеленіють. Квітки білосніжні;

- « James Compton » - рослина з білосніжними квітками і темно-пурпуровими листям;

- « Frau Herms » - карликова рослина, 40 см у висоту, з білими квітками.

Клопогон (цимицифуга) даурский

Родина - Далекий Схід, Забайкаллі. Клопогон даурский зростає в світлих лісах, а також на узліссях.клопогон

Багаторічна трав'яниста рослина. Кореневище у клопогона даурского товсте, многоглавое. Стебла 1 м заввишки, суцвіття голі вщент, тільки в вузлах ледь опушені. Листя велика, тройчатоперістая. Суцвіття - складна або проста кисть. Прицветники загострені, лінійні. Численні тичинки. Цвіте клопогон даурский в липні-серпні.

Клопогон (цімнціфуга) гроновидний

Батьківщиною є схід Північної Америки. клопогон

Багаторічна рослина. Стебла гіллясті, прямостоячі, облистнені, 2 м заввишки. Кущ клопогона гроновидного розростається до 60 см в ширину. Кореневище розвинене, коріння великі. Листя велика, черешковая, по краю зубчаста. Квітки у клопогона гроновидного дрібні, білосніжні, з медовим ароматом. Цвіте клопогон гроновидний в липні, квітки розкриваються поступово.

Клопогон (цимицифуга) простий

Зростає серед чагарників в горах, по лісових галявинах.клопогон

Кореневище у клопогона простого товсте, многоглавое. Стебла 1 м заввишки, суцвіття голі вщент, по нескольку з кореневища. Нижня стеблевая листя на довгих розширених черешках. Квітки опушеної залозистими і простими волосками. Прицветники широкі, яйцевидні або клиновидні, на верхівці плівчасті, цільні. Від попереднього виду відрізняється поникаючими суцвіттями. Цвіте в серпні. В холодне літо не встигає зацвісти, рослина декоративно своїм листям.

У культурі сорти:

- « Armleuchter » - рослина з сильною гіллястістю квітконосів, з кавалками листям і білими квітками;

- « Braunland » - з темними, зелено-коричневими листям;

- « Brunette » - з пурпуровими стеблами, темними, коричнево-пурпуровими листям і суцвіттями, наповненими білими квітками;

- « White Pearl » - популярний сорт із зеленими кавалками листям, розкиданими цветоносами і вигнутими суцвіттями з білих квіток.

Деякі ботаніки клопогон зараховують до роду воронец. Вони і справді сильно схожі і квітками і листям.клопогон

Місцезнаходження клопогона

Захищене від вітру, відкрите місце, але переносить і невелику півтінь.

Грунт для клопогона

Віддає перевагу обробленої, родючої, вологому грунті.клопогон

Догляд за клопогона

Хоч і тонкі квітконоси рослини відрізняються фортецею, на вітрі або під сильною зливою їм не вдається встояти, тому, високим сортам, найкраще забезпечити опору. Для того щоб кущі були свежемі, грунт під ними потрібно мульчувати для збереження вологи, а в жарку погоду добре поливати. Рослині не докучають хвороби і шкідники. Сухі суцвіття зрізують. Пересадку клопогон погано переносить, зате якщо рослина не чіпати, воно віддячить своєю красою.

розмноження клопогона

Розмножується діленням куща, живцями і насінням. Рослина ділити потрібно через 5 років. Також рослина розмножується прикореневими пагонами і живцюванням нирки.

Клопогон зростає на одному місці близько 15 років.клопогон

Використання клопогона

Добре виглядає як серед газону, в міксбордерах. Клопогон використовується в букетах, тому що рослина створює гарний ажурний фон, надаючи букету витонченість.

партнери клопогона

Добре посадити клопогон по сусідству з аконітом; перед Бадані, хостами, астильба, папороттю, хвойними деревами.