Коли обрізати півонії: поради та рекомендації, фото.

Частою помилкою ще недосвідчених квітникарів в догляді і вирощуванні півоній, є рання обрізка стебел і листя.

Існує два види піонів:

Деревовидні - ці рослини багаторічні, але у них зберігають життя обидві частини: стебла (надземна) і коріння (підземна).

Коли обрізати півонії

Трав'янисті - теж відносяться до багаторічних рослин, у яких відмирає надземна частина восени, а залишається жити підземна. За зиму коріння набирають силу і з них відкриваються очі (нирки).

Коли обрізати півонії

Під заміняє нирки щорічно розвиваються додаткові корені, у міру зростання вони товщають і утворюють бульби. Хто вже стикався з розподілом і пересадкою цього виду півоній переконався, що коріння різні і по величині і по виду.

Коли обрізати півонії

Півонії мають три види коренів : товсті кореневі коричневого кольору багаторічні коріння, в яких зосереджений основний поживний запас всього рослини.

Коли обрізати півонії

Під нирками відновлення можна побачити додаткові корені. Вони трохи тонше бульбових. І нарешті, зовсім тоненькі, білого кольору, всмоктувальні корешочкі «постачальники» - вони постачають поживні речовини і воду стеблах і квітам півонії.

Коли обрізати півонії

Після того, як півонія скине останні бутони, починається закладка квіткової бруньки і відбувається ріст бруньок заміщення, а в придаткових коренях йде процес збору поживних речовин. За рахунок цих процесів на майбутній рік буде розвиватися надземна частина півоній.

У серпні-вересні починається посилений ріст всмоктуючих коренів. Інтенсивність закладки нирок заміщення буде прямо залежати від накопиченого запасу листям поживних речовин.

Коли обрізати півонії

Тому категорично в цей період забороняється займатися обрізанням надземної частини півоній. З цієї ж причини не можна зрізати відразу багато бутонів і зовсім низько обрізати листя. Все це призведе неминуче до ослаблення, а потім до загибелі куща.

Коли обрізати півонії

Зазвичай при зрізку квітконосів залишають на гілки не менше двох-трьох нижніх листя. Лише пізньою осінню можна зрізати під корінь, не залишаючи пеньків, квітконоси.

Роблять це, як правило, після перших «справжніх» заморозків (приблизно в кінці жовтня, знову-таки це залежить від регіону, де вирощують півонії).

Коли обрізати півонії

Якщо грунт дуже суха, то її слід полити перед зимою. Зрізану листя і стебла прибираю. Півонії стійкі до захворювань, і на них майже ніколи не буває шкідників, але все ж листя, бутони і стебла можуть бути вражені сірою гниллю.

Якщо зими у вашому регіоні дуже люті, то необхідно укрити тепліше півонії.